2048, 1433, 1390, 1776, 4926, 2011

Autor: Marian Hrádel | 21.7.2011 o 16:36 | (upravené 21.7.2011 o 17:18) Karma článku: 7,36 | Prečítané:  1434x

Asi ste pochopili, že sa nejedná o výherné čísla športky. Sú to počty divákov na prvom kole našej najvyššej futbalovej súťaže. Ak by v Trnave nezrušili štrajkovú pohotovosť, vyzeralo by to ako citát z učebnice dejepisu. Zatiaľ čo kompetentní sa optimisticky vytešujú, že sme nemali ani jednu návštevu pod tisícku tak divák sa pýta pre koho sa vlastne ten futbal hrá.

Ako môžu kluby vôbec naplniť rozpočty ?

Počet divákov na našich štadiónov neustále klesá, rozpočty klubov sa pritom rok čo rok navyšujú. Zaujímalo by ma odkiaľ sa vôbec berie rok čo rok 1,5 - 2 milióny eur na fungovanie klubov.

Firmy sú bez peňazí, legislatíva nie je navyše podpore športu vôbec naklonená, vstupné tvorí možno pár percent zo sezónneho rozpočtu.

Pomôžu mestá a štátne zakázky

Koľko klubov má v názve MFK, MŠK a podobné skratky ? Čo v praxi znamená, že na platy hráčov ktorí si nevedia prihrať na 5 metrov sa skladáme všetci. A keď prázdne mestké kasy zrazu hlásia, že nie je z čoho, tak sa dozvedáme akými sumami mestá kluby doteraz podporovali. Na úkor škôl, nemocníc či sociálnych zariadení.

A naši páni funkcionári hľadajú zase riešenie v reorganizácii súťaží. Niekde som sa dočítal, že druhá najvyššia súťaž sa má deliť na dve skupiny, navyššia súťaž sa má po základnej časti deliť na dve skupiny. Zbohom slovenský futbal.

A riešenie je také jednoduché

Tam kde neuživíme profesionálne kluby, hrajme na amatérskej úrovni. Nech sa páni futbalisti ukážu ako sa hrá futbal s lásky k športu.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Štátna poisťovňa nemá peniaze na zdravie. Manko je vyše 50 miliónov

Odhad peňažnej straty na základe analýzy spoločnosti Deloitte potvrdil pre SME finančný manažér a bývalý audítor Marián Jánoš.

DOMOV

Kde sa darí zločinu? Policajti prekreslili mapy kriminality

Polícia hlási viac násilností a mravnostnej kriminality.

TECH

Poruchy spánku, bolesti hlavy. Aké sú dôsledky zmeny času

Zmätok, nepríjemné posuny aj ranná neistota.


Už ste čítali?